Македонија

Широка влада се спрема: Утре средба на економскиот тим на Мицкоски и премиерот Ковачевски

чим маче и куче ќе спијат заедно рачунајте сме наебале ко држава

Утре средба на економскиот тим на Мицкоски и премиерот Ковачевски

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и економскиот тим на партијата утре ќе има средба со претседателот на Владата Димитар Ковачевски.

Ова го потврди вечерва Маја Кадиевска – Војновиќ, член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ во емисијата „24 анализа“ на ТВ 24.

Прифатен е повикот од премиерот Ковачевски за утрешна средба каде ќе присуствува економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ предводен од Христијан Мицковски. Ги нудиме нашите ресурси и концептот. Утре ќе биде запознаен и премиерот. Би требало да се разговара во вакви тешки времиња и треба да седнеме заедно најголемата опозициона партија со Владата, изјави вечерва Кадиевска.

Средбата ќе се одржи утре попладне во Владата, во 16 часот, потврдија за МИА од Владата.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.