Македонија

Шилегов ќе мочка. ВМРО-ДПМНЕ за утре најави обелоденување на афера „Профитер“

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва најави дека утре ќе објави, како што велат, нова афера за градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

-Зошто градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов има богатство за кое нема покритие како е стекнато? Како тендерите на град Скопје секогаш завршуваат со најскапата понудена понуда? Како градот ги мести тендерите? Кои се омилените компании на Шилегов? Утре во 11.30 часот ќе обелодениме докази за аферата „Профитер”, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 05:29 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.