Македонија

ШИЛЕГОВ ГО КАЗНИ ТЕМЕЛКОВСКИ СО 1800 ЕВРА ЗА ИСЕЧЕНОТО ДРВО

Дали е можно? 😀 А оние на браникот велеа дека е приватен имот 😪

‼️МАКСИМАЛНА КАЗНА ЗА ПРЕСЕЧЕНОТО ДРВО ВО КИСЕЛА ВОДА
Инспекторатот на Град Скопје, денеска на општина Кисела Вода и одговорното лице им изрече максимална казна во висина од 1800 евра поради бесправно исечено дрво на булеварот Борис Трајковски. Дрвото е исечено без дозвола и одобрение од Град Скопје.
🌳Заштитата на зеленилото е врвен приоритет во животната средина, а брзата реакција е потврда дека градските инспекциски служби се на висина на задачата и дека неказнивоста во Скопје повеќе нема да се толерира.
Можно е да е слика од 4 луѓе, луѓе што стојат и надвор


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.