Македонија

Шеќеринска: Ниту големата медиумска поддршка не е доволна кога граѓаните бараат промени

Потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска го проследи прогласувањето на победникот на изборите во САД во хотелот Александар Палас во Скопје при што изјави дека сепак и е жал што жена не станала претседател на Америка.

-Не можам да кажам дека не жалам што не победи жена. Изборите во САД покажаа дека дури и големата медиумска поддршка не е доволна кога граѓаните бараат промени. Сите укажуваа победа на Клинтон, но се случи спротивното. Тоа е одраз на демократската волја на граѓаните, како што ќе биде на 11 декември во Македонија, изјави Шеќеринска по победата на Доналд Трамп.

radmila-sekerinska1Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:00 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.