КолумниТОП

Шекеринска: Можеме со Бугарија да испишеме и поубава страница во историјата ОДАМ ЗА СОФИЈА ДА МУ ГО ИЗДУ*ЛАМ

РАДА ПАРТИЗАНКА, ОДИ ИЗДУДЛА* МУ ГО НА БОЈКО

ova sto gi prozivas sdsmovcite e najako. istoto vcera pcujam. a rada smrdlata sto e podolgo u partija od kiro i bc ova go odobruva??? zaradi toa sto lapa sto godini- garderoba od panovska shopping, kukja do generalstab, provizii od evn pa red drugi. GNASI?🍀🤮

Или ќе бидеме заложници на историјата, или сепак ќе сфатиме дека по десет години ова ќе биде историја. Можеме да напишеме поубава страница на историјата која ќе нѐ води кон подобро утре, или да испишеме уште една страница, уште едно вето, уште едни непријателства и со тоа уште да бидеме заложници на историјата, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска во денешното интервју во Студио 10 за Телевизија 24.

-Со Бугарија имаме можност за поголема соработка во одбраната. Ние сѐ уште не сме донеле одлука која ќе биде втората држава која што ќе ни обезбедува „ер полисинг“, односно надзор на нашето небо. Првата држава како дел од НАТО мисија е Грција, а за втората има повеќе кандидати. Сметаме дека можеби и ова е инвестиција во некакви подобри билатерални односи, истакна Шекеринска.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 11:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.