МакедонијаТОП

Шефицата на тв Нова ( на Кочан телевизијата) Биба.дописик од Москва?!

Главната уредничка на телевизијата на побегнатиот Сеад Кочан. госпожата Биљана Трендафиловска наскоро според изворите на ДоказМ ке се пресели во Руската престолнина- Москва. На Биба ова би и било награда за “лавовското“ бранење на газда Сеад и покривање на криминалот тежок 17 милиони евра народни пари со атак врз телевизијата која според неа за само 1 година станала многу јака или како што вели имале рејтинг. Извори од телевизијата откриваат дека таа од вистинскиот газда (не избеганиот Кочан) добила понуда да биде дописник од Москва односно да известува за дешавките во Кремаљ.
Засега нема информација кој би ја наследил на кормилото на телевизијата.
Image result for biljana tv nova


Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.