Македонија

Шаќири: Граѓаните го препознаа шареното во црно-белиот свет

Задоволен сум, изјави кандидатот за градоначалник на Скопје на коалицијата ДОМ и ЛДП Арбен Шаќири.

-Конечно, граѓаните меѓу црно-белиот свет сфатија дека имаат избор и знаат да го препознаат шареното. Светот не е црно-бел, веројатно избирачите го препознаа тоа – рече Шаќири на Сител.

Во однос на вториот изборен круг, Шаќири рече дека тие што гласаа за него сами треба да одлучат за кого да го дадат гласот.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:30 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.