Македонија

Села најавува ново парламентарно мнозинство

После локалните избори можно е ново парламентарно мнозинство, најави претседателот на Алијансата за Албанците, Зиjадин Села. Според него, СДСМ и ДУИ ќе го загубат легитимитетот од граѓаните на претстојните локални избори.

-Ново парламентарно мнозинство по изборите е можно, затоа што СДСМ и ДУИ ги губат изборите и со тоа губат секаков морален кредибилитет да продолжат да владеат со народот. Од нив власта ќе биде одземена со глас, на денот на локалните избори. И секако дека очекувањата на опозицијата се да има нова Влада – рече Села на Алсат М.Тој порача дека Зоран Заев ќе ја загуби власта.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:07 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.