ТОП

Се загрева атмосферата: Сите патишта водат кон Телеком арената

На два часа пред почетокот на натпреварот од Суперкупот на УЕФА помеѓу Манчестер Јунајтед – Реал Мадрид атмосферата почнува да се загрева низ центарот на Скопје и на плоштадот Македонија.

Доминираат навивачи на англискиот клуб, а во помал број има и навивачи на Реал Мадрид. Оние кои беа доволно среќни да стигнат до билет за натпреварот кој се очекува да биде еден од најгледаните спортски натпревари во светот за оваа година, веќе почнуваат да се упатуваат кон Телеком арената.

 Македонија

Заболени
103,020
+233
Мртви
3,144
+7
Излечени
91,507
Активни
8,369
Last updated: 01/03/2021 - 16:56 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.