Живот

Се вљубив на 47 години и сакам конечно да го оставам сопругот – Ме плаши да не не ми простат децата

Crying

Дури сега, на возраст од 47 години, дознав што е вистинска љубов. Сепак, се двоумам дали да го напуштам моето семејство.

Досега, никогаш не сум се сомневала дека никогаш не сум знаела што е вистинска љубов… Со мојот сопруг сме во брак 25 години, имаме три деца – две девојчиња и едно момче.

Отсекогаш сме се разбирале добро, живеевме добро заедно, и затоа мислев дека тоа е љубов. Меѓутоа, се покажа дека нема никаква врска со тоа, бидејќи пред две години, неочекувано, се сретнав со вистинската љубов и оттогаш работите се превртеа со главата надолу…

Веќе две години изневерувам и некако успевам да го правам тоа незабележано, за сега. Мојот сопруг не се сомнева во ништо, но не знам колку долго можам да продолжам вака.

Имам чувство на вина, а од друга страна, човекот со кој се гледам ме притиска да живееме заедно.

Но, многу добро знам дека децата нема да ми простат, и таков чекор би значел дека ќе ги изгубам, иако тој вели дека не му пречи да живеат со нас. Мојот сопруг, исто така нема вина.

Отсекогаш бил добар сопруг и татко, а фактот дека навистина не го сакам е всушност неговата единствена „грешка“.

Јас навистина не знам што да правам, па ве молам за совет.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.