Балкан

Се распаѓа куќата на Шабан Шаулиќ, смрдеа и ѓубре околу домот на починатиот пејач

Хасан Дудиќ, пејач и братучед на покојниот Шабан Шаулиќ, откри дека куќата на пејачот во Шабац е во лошо издание и речии целата се распѓа.

„Куќата се распаѓа, делува запуштено  бидејќи никој не живее во неа со години. Неодамна бев во градот и се шокирав кога видов дека контејнери за ѓубре беа поставени веднаш до куќата, скоро пред самата порта. Од толку голема улица, контејнерите шират непријатна миризба баш пред куќата на Шабан. Нема смисла. Бев толку лут и бесен што веднаш отидов во општината и поднесов барање за отстранување на ѓубрето“ – рече Хасан.

„Срамота е таму да има ѓубре. Туристите доаѓаат да видат каде израснал кралот на народната музика, а таму неможе да се дише од непријатната реа. Бев упорен и успеав да ги наведам моите луѓе да ги преместат тие контејнери на друго место“ додаде Дудиќ.

 Македонија

Заболени
103,020
+233
Мртви
3,144
+7
Излечени
91,507
Активни
8,369
Last updated: 01/03/2021 - 17:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.