Занимливости

СЕ ПРОДАВА „РЕПЛЕК“ Светски фармацевтски гигант ќе го купи Реплек АД Скопје?!

конкуренција мк Ристески Рубин не е точно..тоа е само флоскула..го купува муртинската мафија..а системот на купување со странци го измислија комуњарите од првиот ешалон..после уништувањето на сите предузеќа..за потоа со ефтини пари да си ги купуваат,преку фиктивни странци..инаку тоа се прави ,затоа што реплек има лиценца за производство на лекови и супстанци од дрогата-марата..затоа не глимете..!

Според информациите кои пристигнаа во редакцијата на Конкуреција.мк, светски фармацевтски гигант е сериозно заинтересиран да го откупи целосниот пакет на акции на РЕПЛЕК АД Скопје.

Имено, како што дознаваме странскиот фармацевтски гигант има направено проценка (due diligence) на РЕПЛЕК АД Скопје, согласно која за акциите на истата се подготвени на акционерите на РЕПЛЕК да им исплатат од 4.000 (четири илјади) до 5.000 (пет илајди) евра по акција. Се надеваме дека оваа трансакција позитивно ќе се реализира, во форма на свеж девизен прилив во нашата држава.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:19 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.