Македонија

Се појави нова Хациенда блиска на Рашковски, Заев дел од огромен скандал во најава

Според најавата на емисијата Заспиј ако можеш на ТВ Алфа во случајот Рашковски се појавува нов објект – хациенда кој е сопственост на хонорарец во владата кој бил на платен список на Рашковски.

Според најавата ќе стане збор и за скандал во кој е вмешан премиерот Заев.

Во продолжение најавата на емисијата

Во 22.30 во ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ со Горан Момироски и Драган Милосављевиќ

Ексклузивно: Како другар на Рашковски и “таен владин хонорарец” дошол до хациенда вредна милиони

“Глупи обвинители и судии” – Зошто најблискиот човек на премиерот заврши во притвор?

Премиерот дел од огромен скандал со огромни последици за буџетот?

Зошто кадрите на СДСМ во ЈО почнаа да затвараат луѓе блиски на Заев

Шеќеринска жртва на внатрешна битка во СДСМ или заминува за амбасадор?

Пасошите нѐ направија светска безбедносна црна дупка

Може ли СДСМ да ја промени државата?

Успеваат ли заканите, уцените и притисоците од власта?

Градоначалникот на Центар вчера
сместувал кошаркар што во Македонија дошол пред 4 дена

Македонија можна жртва во вакциналната пресметка меѓу големите сили

Дебаклот на Европската фудбалска супер лига победа на европските суверенисти

Гостин
Драган Павловиќ Латас
Новинар

https://m.facebook.com/groups/2606466032965745/permalink/2933171230295222/Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.