ЗанимливостиТОП

СЕ ПОБЛИСКИ ОДНОСИТЕ СО СРБИЈА: Владата ќе отвори Почесен конзулат на Србија во Македонија со седиште во Куманово. За почесен конзул Владата го назначи бизнисменот Владимир Стајиќ

„На денешната седница Владата донесе одлука за отворање почесен конзулат на Република Србија во нашата земја, со седиште во Куманово. За почесен конзул Владата го одобри Владимир Стајиќ“, соопштуваат од Владата.

Во Куманово Почесен конзулат има Романија, а конзул е д-р Алириза Османи.

И српската Влада денеска донела одлука за давање согласност за отворање Конзулат на Македонија во Србија.

Седиштето на Конзулатот ќе биде во Чајетина во Златиборскиот округ.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.