КолумниТОП

Се му е на ЌЕ на овој малиот Зајко од Гази Баба само е помал од Заев и права карикатура еј карикатура на Заев тоа значи е дно

партијата мора-ше да знае дека со вакви истресоци шоферчиња не може на пред и ако нема избори баш од вакви ќе губи ВМРО ДПМНЕ а не од способниот Таче и разнебитената СДСМ

Нема достапен опис

Е ПА БОБАНЕ СТЕФКОВСКИ НЕ ЌЕ ДА Е ДЕКА САМО ДОКАЗ ТЕ ХЕЈТА И НАРОДОТ ГЛЕДАМ ПОЧНА ДА РАЗБИРА СЕ НАДЕВАМ И ПАРТИЈАТА ЌЕ РАЗБЕРЕ ДЕКА ЈА ДАВИШ НЕА И НЕЈЗИНИОТ РЕЈТИНГ. У КОФА СО ГОМНА…СЕ ЕДНО ИСТО ЌЕ ЌЕ НЕСПОСОБНИ ЕДНИ.

ЗОШТО МИТКО ЈАНЧЕВ НЕ ВИКА ЌЕ ЗОШТО ОРЦЕ НЕ ВИКА ЌЕ ТУКУ РАБОТАТ И ОСТВАРУВААТ?

Нема достапен описНема достапен описНема достапен опис

Нема достапен описНема достапен описНема достапен описНема достапен описНема достапен описНема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Стефковски: Ќе асфалтираме над 30 локални улици

Следната недела на територија на општина Гази Баба започнува со реализација големата акција за асфалтирање на над 30 локални улици.

Акцијата со објава на својата официјална фејсбук страна ја најави, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски кој напиша:

Ќе се асфалтираат над 30 локални улици.

Следната недела започнува големата акција за асфалтирање на над 30 локални улици на територија на општина Гази Баба.

38.800.000 денари како никогаш досега во само една година се одвојуваат од буџетот на општина Гази Баба за реконструкција и рехабилитација на локални улици.

Ќе се асфалтираат локални улици во Инџиково, Ченто, Јурумлери и сите останати населени места.

Се работи по план и програма. Средствата од буџетот се трошат за реализација на проекти во интерес на граѓаните.

Следува период на реализација на голем број на проекти – напиша Стефковски.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.