Колумни

Се е под контрола или не во битолската болница?

Во болницата во Битола, активист на владеачката партија, медицинско лице, поднело оставка. Но, директорката на болницата треба да одговори дали можеби ова лице земало дневници за фиктивни патувања? Дали ова медицинско лице сама себе и на неколку блиски вработени делела хонорари за прекувремена работа, без таа и блиските да одат на работа? Дали ова медиц.лице има потпишувано сметки во ресторан “Премиер” во износ од 1.000.000 денари? Или можеби истото медицинско лице е поврзано и со давање позајмица на ФК Пелистер во износ од 600.000.ден.? Дали ова го правела сама или заедно со уште двајца вработени во битолската болница?


Македонија

Заболени
66,330
Мртви
1,877
Излечени
42,241
Активни
22,212
Last updated: 05/12/2020 - 03:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.