ЖивотЗанимливостиТОП

СЕ БОЦНА СО ЏАНДАРОТ ЈА ДОЗНАВМЕ И ЈА СНЕМА, КАДЕ Е БОРКИЦА ЕКС ГРУЈОВА

Ја снема од јавноста, а имаше добар моден стил: Боркица Груевска знаеше да ја носи облеката

[wppayform id=”144894″]

ПОШТО Е ШЕФИЦА У КОМИСИЈА НА ХАРТИИ ОД ВРЕДНОСТ И МАЛТРЕТИРА ИСКЛУЧИВО ВМРОВЦИ КАО ФАЛА ШТО ЗАЕВ НЕ ЈА ЧЕПНА ЈА ОСТАВИ РАКОВОДИТЕЛКА

retro СЕГА ТАЗЕ РАЗВЕДЕНА ИМА ДЕЧКО ОД СОПИШТЕ

ГРУЈО НА ДАЉИНСКО ЛИДЕР НЕМА ДА СМЕНИШ САМО МОЖЕ ДА ТИ ЈА ЕБЕМЕ БОРКИЦА ЕТЕ ТОЛКУ МОЖЕМЕ

Од осамостојувањето па до денес, имавме неколку премиери. Со своите сопруги често одеа на разни патувања ширум светот, на јавни настани, забави, хуманитарни акции… Токму таму можевме и да го видиме стилот на тие дами, а Боркица Груевска, втората сопруга на екс премиерот Никола Груевски рака на срце секогаш изгледаше прикладно и умерено облечена.

Преферираше да носи фустани кои ја изразуваат линијата на телото но и такви кои се со строг крој, ама во боја и не претерано шарени. Нејзината тивка појава сепак го задржуваше вниманието и таа на своевиден начин остави моден белег во годините на владеењето на нејзиниот сопруг.

Често си играше и со накит, внимателно избран, а косата и шминката секогаш ѝ беа одлично усогласени. За разни свечености носеше паметно избрана облека и изгледаше убаво.

Нема достапен опис

 

 

Р.Ж.М

Фото: Фејсбук профил на Никола ГруевскиПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.