Македонија

СДСМ ја менува партиската боја во црвена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на денешниот онлајн 25 конгрес објави дека една од предлог-статутарните измени која треба да биде изгласана е црвената боја да стане официјална боја на владеачката партија.

„Прв пат ќе ја впишеме црвената боја, тоа е боја на левицата, на социјалдемократијатра, на победата, боја на слободата, на животот, тоа е боја на македонската иднина“че Заев во онлајн обраќањето.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.