Занимливости

СДCM ќе има две нов пратенички лепојки

лепојки СДCM ќе има две нов пратенички

ве нови пратенички од листата на СДСМ ќе влезат во Собранието на РМ, Санела Шкриељ и Марија Кочовска по изборот на новата влада на Димитар Ковачевски во која од парламентот ќе одат на министерски позиции Славјанка Петровска, која ќе биде министерка за одбрана и Бисера Костадиновска Стојчевска, идната министерка за култура.

Санела Шкриељ влегува во парламентот како следна, односно 14-та на листата на СДСМ во втората изборна единица.

 

Марија Кочовска од петтата изборна единица следна жена на листата, која би влегла во парламентот на местото на Костадиновска-Стојчевска.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.