Македонија

САШО ЗАМИНАЛ ВО ХОНДУРАС…

AJ MO CBИ У ХОНДУРАС…

May be an image of текст

May be a Twitter screenshot of текст кој вели „мирјана најчевска @ibogovitelicno Ce собравме на протест кога иванов амнестираше. He се собравме на протест кога спасовски ги пушти да побегнат тие кои иванов ги амнестираше. има тука нешто. Translate Tweet 8:09 PM 22Feb21 Twitter Web App“

Бидејќи Премиерот си кажа што очекува, да си кажам и јас што до сега очекуваВ:
1. Очекував заедничка прес конференција на обвинителството и полицијата на која ќе бидат присутни обвинителите кои работеа, Вилма Русковска, Јовевски, Оливер Спасовски и сите одговорни од службите со кои Русковска наводно контактирала заради обезбедување доказ за можно бегство.
2. На прес конференцијата очекував да има оставки.
3. Очекував да добиеме јасни податоци што е преземено и што ќе се преземе заради утврдување одговорност.
Наместо тоа ни се сервираат информации ко оние во детските списанија – бројки за решавање и поврзување, па ти направи си ја сликата.
Едно знам- не може обвинителство да поднесе предлог за притвор само на информација од “приватен извор” , мора да има нешто конкретно, документ во најмала раказа да може судот да одлучува. Всушност може, но нема да му успее, судот мора да утврди околности за бегство, а тоа не може да биде само зборот на обвинителката.
Зошто од службите на МВР не е навреме даден документот (известувањето) за ризик за бегство и кој е кртот и од каде… ?
Пренаивно е веќе да ја довршам реченицава со “очекувам да дознаеме”.
https://youtu.be/qX4ejUlT4pg


Македонија

Заболени
106,110
Мртви
3,176
Излечени
94,275
Активни
8,659
Last updated: 06/03/2021 - 08:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.