КолумниТоп3

САШО ТАСЕВСКИ: НА ПАРИЧЕТО КАДЕ Е, ТУКУ БОМБАТА – МАЛОЛЕТНИТЕ ВИ ДЕЦА ГИ КОЦКААТ ВАШИТЕ МИЗЕРНИ ПЛАТИ НА ПОКЕР АВТОМАТИ

„Или ви го распродаваат кришум накитот од прабабабите за да се вадат, а вие погачи вртите за десетденарка“

Статус на Сашо Тасевски:

Каде е паричето? Кај триесетина супер богаташи за кои работите како наемни работници или пролетери.

Се друго е пропаганда што ве умртвува, како изборите без избор, бадниковото париче без пари и религијата без Бог.
До паричето ви дојде?

Малолетните ви деца ги коцкаат вашите мизерни плати на покер автомати или ви го распродаваат кришум накитот од прабабабите за да се вадат, а вие погачи вртите за десетденарка.

Не паричето каде е, туку бомбата. Нашево не се ни ресетира. Се прави пепел, па од почеток се.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.