Балкан

Сашко Коцев и Јелена Јованова снимаат романтична комедија во Словенија

Сашко Коцев и Јелна Јованова снимаат роматична комедија во Словенија. Филмот  „Нешто слатко“ е  во режија на  Тин Водоповец, а македонските актери ги имаат главните улоги. Снимањето на филмот сè уште трае, а тие се во Љубљана од каде Јелена веќе се пофали со фотографија на нејзиниот профил.

Сашко Коцев освен што е ја има главната улога, тој е копродуцент и кокреатор на филмот.

 

Од екипата која стои зад снимањето на филмот велат дека на сетот е многу забвано, се пие многу кафе и сите се кријат позади маските.

„Ова е страст, имаме пеперутки во стомакот додека снимаме, многу насмевки и по некоја солза. Се бориме со стравови, ама имаме адреналин. Главната женска улога ја игра прекрасната Јелена Јованова“, вели Сашко Коцев за снимањето на филмот.

А.Георгиев

 

 Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 05:27 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.