Забава

Саше Политико измислил напад за да му купи партијата нови гуми

Абе бива лажење ама до оволку бе ццц, читам кај другар му геј активистот Кабранов дека некој со чорап на глава му ги сечел гумите на колата, ја мислам же на му и баба му се со гаќите на глава, пази лажење комшиите исплашени биле па не запишале регистрација, жими ашимов, таа ли финта сега ти текна? Па нели дојде слободата и животот, а башка имаш пари ти даде Пешевски доволно купи си некои половни срамота е да се брукаш или врати си ги зимските ебате лигушот кратовски, у тоа Кратово само пастрамајлии бре има другото ѓубре се е у Скопје, Кисела Вода. Проверивме у МВР Сашенце не пријавил, впрочем еве ја нивната рекетарска сторија, тост просење де..

Двајца со црни качулки ги издупчиле гумите на автомобилот на Саше Политико пред неговиот дом

Маскирани напаѓачи вечерва ги издупчиле гумите на автомобилот на Саше Ивановски – Политико во Кисела Вода, на истото место каде пред две години тој беше нападнат од двајца маскирани напаѓачи со метални и гумени шипки и пендреци, објави „Мактел“.

Вечерва напаѓачите биле забележани од соседи на Саше Политико кои раскажуваат дека едниот дупчел со нож а другиот го чекал во сив „Даеву Смарт“. И двајцата имале црни качучки на главата.

Од страв да не бидат нападнати, сведоците не ги запишале регистарските таблици на автомобилот, туку со брзање се одалечиле од местото на настанот, пишува порталот.

 Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.