Колумни

САРМА НАЈДЕ КОЈ Е НАЈГЛУП ТОА Е ЗАЕВ: Видете вака, ние не сме до толку глупи

Новинарот Александар Спасовски на ироничен начин ги објаснува „наводните успеси“ на Владата во однос на зголемувањето на платата, намалувањето на сообраќајните несреќи и иселувањето

Видете вака, ние не сме до толку глупи

Откако ги избркаа сите келнери од работа кои беа пријавени на 15.000 денари, Премиерот се пофали дека се зголемила просечната плата.
🤦‍♂️По 6 месеци во карантин МВР Спасовски се пофали дека активностите на полицијата го намалиле бројот на сообраќајки на улиците.
🤦‍♂️Денеска нова статистика. По година и пол херметички затворени граници Вицепремиерот Николовски се пофали дека политиките на Владата го намалиле иселувањето.
🐑Видете вака, ние не сме до толку глупи, напиша новинарот Александар Спасовски на социјалните мрежи

 


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.