Занимливости

Само штипските банкомати го можат ова

Можно е да е слика од еден или повеќемина и текст

Видете каде имате плаќано со картица, шансите се дека на скимер ве имат фатено! И секако, блокирајте ја веднаш картицата.
Користете посебна картица за шоп-шопинг а на друга трансакциска чувајте го богатството. Користете лимити, бесконтактно плаќање доколку имате набавите посебен холдер за тие картици и така.


Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 22:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.