КолумниМакедонијаТОП

Сама во ОЈО, А ПРЕД КОЛЕГИ РЕЧЕ НЕ СЕ НАДЕВАВ ДЕКА ТОЛКУ РАНО ВО ПРЕДИСТРАГА ЌЕ ПОЧНАТ ДА МИ НУДАТ?

2 дел за обвинителката Искра Хаџивасилева и нејзините далавери со обвинетиот Жан Митрев на нероден Петко капа му кројат

Долу го имате првиот дел во линк, ако сакате да се потсетите што пишувавме за овој случај за таканаречено дело ИЗМАМА , не не Жан Митрев требаше да одговара за убиство од корист на повеќе пациенти, ама поради трулиот судски ситем си играме играчки. Но, еве нека следи и меѓународната заедница за тоа какви криминалци се дел од јавнообвинителскиот систем на РСМ..

Таксативно Искре ние ќе те прашуваме ти не нам на јавноста и на твоите колеги одговори им дали си чиста..

 1. Дали и што ти понуди Жан Митрев да направиш обвинение кое ќе падне на суд? Сама во ОЈО, А ПРЕД КОЛЕГИ РЕЧЕ НЕ СЕ НАДЕВАВ ДЕКА ТОЛКУ РАНО ВО ПРЕДИСТРАГА ЌЕ ПОЧНАТ ДА МИ НУДАТ? ИАКО МИЛИОН И НЕШТО МУ ЗАМРЗНАВ
 2. ДАЛИ ГЛУМЕШЕ СМИРЕНА И КАКО ШТО ВИКАШ ИМ ЛУПНА НА МАСА ОВА НЕ Е ПАЗАР САКАМ ДВА СТАНА НЕ ЕДЕН ДА ВЕ СПАСАМ?
 3. ДАЛИ ПО РЕДОВНА ПОШТА МУ ГО ПУШТИ НА ЖАН МИТРЕВ ЗА ДА ЗАДОЦНИ ПОШТО САМА ЗНАЕШ ПРЕПОРАЧАНО ПА АДРЕСИ ПА НЕМА ДА ГО ПРИМИ НА ВРЕМЕ ПИСМОТО ДОКТОРОТ ЗА ДА У МЕЃУВРЕМЕ СЕ ПАЗАРИШ?  ДАЛИ СО РЕЏО НЕМАШЕ ПАЗАР НЕЛИ САМА РЕЧЕ ОВОЈ Е СУДИЈА НА ПРЕТХОДНА ПОСТАПКА ДРУГ КЛИПАН ЌЕ БИДЕ НА СУДЕЊЕ?
 4. ЗОШТО КОГА ТИ ГО ОДБИЈА ИЗВЕСТУВАЊЕТО ДЕКА Е ЗАВРШЕНА ИСТРАГАТА ЗА ДА ПРЕДЛАГААТ ДОКАЗИ ВО РОК ОД 15 ДЕНА,  А ПОТЕМ ДА ПОДНЕСЕШ ОБВИНЕНИЕ ТИ СЕ ПРЕМИСЛИ ДЕМЕК АЈ БЕ ПРАЗНИЦИ СЕ ЗОШТО ДА СЕ БРЗАШ ЌЕ ЛАПНЕШ ПОКЛОНЧЕ ОД ЖАНЧЕ ПА МЕСТО ПРЕКУ МВР ДА БАРАШ ДОСТАПНОСТ ТИ ГО ПРАТИ ПРЕКУ ИЛИ СО ОБИЧНА ПОШТЕНСКА ПРАТКА.
 5. НА 20 НОЕМВРИ ТИ ГО ПРАТИ И ОД ТОЈ ДАТУМ ИМА ЖАН МИТРЕВ РОК 15 ДЕНА ТИ ОДЛАГАШЕ ЕДНАШ ТИ ЕДНАШ ОН, ПА ПОДНЕЛ И БАРАЊЕ ЗА ИЗЕМАЊЕ ОБВИНИТЕЛ ЗА ДА ДОБИЕ ВО ВРЕМЕ, А ТИ БЛЕЕШЕ КАКО ПЛАНИНСКА КОЗА . ДАЛИ ЖАН ТИ ПЛАТИ ЗА ДА СИ КУПИ ВРЕМЕ?
 6. ДАЛИ РЕЏО СУДИЈАТА ИЛИ СУАД ИЗБЕГА НА ОДМОР ЗА ДА ДОБИЕ ЖАН ПЛУС ВРЕМЕ, ДАЛИ И ОН Е ПОДМИТЕН? И ЗОШТО НЕ ГИ ВРАТИЛ ДОКУМЕНТИТЕ ШТО ТРЕБА ДА СЕ ВО ПРИЛОГ НА АКТОТ
 7. ЗОШТО СЕ МЕНЕ МЕ СПОМНУВАШ ДОКАЗ ДЕ СЕ ПЛАШИШ ИЛИ СМЕ ТИ ИДОЛИ? АБЕЕ ДОКАЗ ОБЈАВИЛ И СИТЕ У ОЈО УПРПАНИ ПА И СТРАНКИ ИДАТ ИДАТ КО НА ПАЗАР?
 8. ДАЛИ НАМЕРНО ГО ЗБРКА СПИСОКОТ ЗА ПОМАЛЦЕ ИЗЈАВИ И ЖАЛБЕНИ ПОСТАПКИ ДА ДОБИЕШ, ДАЛИ ПОКАНИТЕ НА ЕДНИ ТЕ ИСТИ СТИГАА, А НА ДРУГИТЕ НИ ПРЕКУ МВР НЕ ПОБАРА ДОСТАПНОСТ ДА ГО ОСТВАРАТ СВОЕТО ПРАВО И ДА СВЕДОЧАТ?
 9. ЗОШТО ИЗМАМА БАРАШ САМО ВО ХЕМОФИЛТРАЦИИТЕ, А ЗА МРТВИТЕ КОЈ ГИ ЕБЕ ПРИВАТНО НЕКА ТУЖАТ И ОНАКА УМРЕЛЕ НЕЛИ?
 10. ДАЛИ СПИСКОВИТЕ НАМЕРНО ГИ КРАТЕВТЕ НА ОШТЕТЕНИ И СВЕСНО ЈА НАМАЛИ СУМАТА НА МИЛИОН И ДВЕСТЕ ИЛЈАДИ ИАКО РЕАЛНО СЕ НАД 5 МИЛИОНИ?
 11. ЗОШТО САМО ТОА ТЕ ИНТЕРЕСИРАШЕ И САМО ТАМУ БАРАШЕ ИЗМАМА ЗА БРЕЗЕВИ И ДРУГИТЕ ПРОБЛЕМИ СЕ ПРАВИШ НАУДРЕНА КОИ ИРЛ И ДОКАЗ ГИ ОБЈАВИЈА?
 12. НА КРАЈ ШТО САМО ЗА ХЕМОФИЛТРАЦИИ ГО ГОНИТЕ ЗА ДА ИЗВЛЕЧЕ ГАЗ, А ВИЕ СО СУДИЈАТА ГРАТИС СТАНОВИ? И ЗОШТО ПОГРЕШНО ГИ СПОЈУВАВТЕ ОТПУСНИТЕ ЛИСТИ СО ФАКТУРИТЕ ЗА ДА ПАДНЕ ДЕЛОТ НА СУД?
 13. ЗОШТО НАМЕРНО ПРАВЕВТЕ ГУЖВА СО ОШТЕТЕНИТЕ ЗА ДА СЕ ОТКАЖАТ. НА ПРИМЕР У ЕДЕН ДЕН 100 ПОВИКАВТЕ, ПО 20 НА СААТ, А И ПРЕТХОДНО ИДЕЛЕ НЕДОВРШЕНИ СИТЕ НЕРВОЗНИ СЕ ОСЕЌААТ ИЗМАМЕНИ, А ТИ ПУШТИ ДВЕ КОКОШКИ ИСТРАЖИТЕЛКИ ШТО АБЕР НЕМААТ ДА ГИ ИСПРАШУВААТ И ЗОШТО НОВИТЕ ШТО ГИ НАЈДОВТЕ НЕПРИЈАВЕНИ САМО ГИ ЕВИДЕНТИРАВТЕ, А НЕ ГИ ПОВИКАВТЕ?
 14. ШТО НАПРАВИВТЕ СО ЛИЦЕНЦИТЕ ШТО МУ ГИ БАРАВТЕ НА ЖАН ОД ЛЕКАРСКА КОМОРА? ЗОШТО КАСНЕШЕ ВЕШТАЧЕЊЕТО ОД ЗДРАВСТВО, ЗОШТО ТИ СЕ ПРАВЕШЕ НАУДРЕНА И НЕ ПУШТАШЕ УРГЕНЦИИ ДА СЕ УБРЗА? КОМИСИЈАТА ЗА ЗДРАВСТВО ПО НАВИКА СЕ ВЛЕЧКА, АМА И ТИ СЕ ВЛЕЧКАШЕ ПУНА КЕШ ОД ЖАН МИТРЕВ?
 15. 23 МИЛИОНИ Е ИЗМАМАТА, 6 МИЛИОНИ СЕ ВРАТЕНИ СЕДУМ СЕ УКРАДЕНИ ОД ЖАН А ТИ САМО ЗА МИЛИОНИ 200 ИЛЈАДИ ДОКАЖА? ГИ ИМАМЕ ДОКУМЕНТИТЕ НЕ БЕРИ ГАЈЛЕ ЌЕ ДОСТАВИМЕ СЕ КАДЕ ШТО ЌЕ ТРЕБА НА КАЛЕ ОСОБЕНО, АЛОО КАЈ СЕ ДЕСЕТ МИЛИОНИ?
 16. ЗА 6 СААТИ САМИ ТИ И ЖАН ИМА У ПРЕТХОДНАТА ОБЈАВА ШТО ПРАВЕВТЕ ДА НЕ СЕ ЕБЕВТЕ? ОСВЕН ШТО СИ ГЛЕДАВТЕ ФИЛМЧИЊА ДАЛИ ФИЛТРАЦИЈАТА Е ДОЗВОЛЕНА У АМЕРИКА?
 17. СЕ ВИДЕ ЛИ СО ЛИРИМ ШАБАНИ ОД МАЛМЕД И ЗОШТО НЕ?
 18. КАКОВ СТАН МУ ЗАМРЗНА НА ЖАН У ТРУБАРЕВО ЛИ ЗА МИЛИОН ИПОЛ ЕВРА? И ТОА ОД КАКО ДОКАЗМ ПИША ПА КАКО ШТО СИ РЕКЛА ДОКАЗ ДА НЕ ЈАДЕ ГОМНА ДАЈ НЕШТО ДА МУ ЗАМРЗНЕМЕ. АМА СИ НЕПИСМЕНА ПА СИ СЕ ДОПРАШУВАЛА КАКО ИДЕЛО ТОА ДА ЗАМРЗНЕШ ИМОТ БОЖЕ ГОСПОДЕЕЕ! КАЈ СЕ ВПИШУВАЛО ЗАБРАНАТА ЗА ПРОДАЖБА ИЗРЕЧЕНА ОД СУД ВО ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР ИЛИ НА МЕСЕЧИНАТА?
 19. ОБВИНИТЕЛКЕ ЗНАЕМЕ СЕ ИМАМЕ СЕ СЛЕДИМЕ СЕ…ТИ СИ ЗНАЕШ ГОЛЕМА СИ РАБОТИ ПО ЗАКОН
 20. Скандалозно! Дали обвинението за Митрев е толку тенко таман да падне во суд, а обвинителката Искра и судијата Реџепагиќ да лапнат неколку станови од Жан за фала?

Жан Митрев обвинет за измама тешка 1,6 милиони евра, довел во заблуда 283 пациенти - 24 ИнфоПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.