Балкан

Сакате да летувате во Дубровник: Tопка сладолед пет евра, паркинг еден час шест евра, а соба 80 евра од ноќ

Дубровник e дефинитивно еден од најскапите градови во Хрватска води и по цени. Двајца туристи кои останале само два дена ги споделија искуствата за цените во овој туристички центар.

Топка сладолед во стариот град се движи од 2,5 до дури 5 евра а еден час паркирање 6 евра.

Кока-кола во кафулињата чини 4,5 евра. Општа лудост е по маичките и сувенирите „Game of thrones“, па најевтината маица е 35 евра. Магнети и сувенири не можат да се најдат под 5 евра.

11 евра е километар такси а за обичните смртници има и градски автобус, 130 денари е билетот. Двокреветните соби чинат од 80 евра па нагоре, за едно ноќевање.



Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.