Македонија

Сакаше 120.000 луге у 14 дневен карантин да стави а он позитивен на пети ден си се расшетува низ државата и докажува дека е негативен. Браво МадМакс😊

На никого не би ви посакал да имате потреба од возило на брза помош а да не ја добиете бидејки градоначалникот отишол со возилото да докажува лични ќудови. Ако е градоначалник не е бела мечка. 14 дневна домашна изолација се напушта домот само од потреба на итна медицинска помош. Која била неговата потреба он си знае.

Димитриевски: Бев со амбулантно возило да се тестирам во Биотек и во Жан Митрев

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски вечерва објави на Фејсбук дека се тестирал на приватно, има негативни резултати за коронавирус и дека поради тоа бара укинување на изолацијата и за него и за неговите контакти, меѓу кои е и половина влада што на состанок на кризниот штаб беше во Куманово ден пред Димитриевски да добие позитивен резултат на ковид.

 

 

Го прашавме градоначалникот каде се тестирал и како се одвивал процесот, со оглед на тоа што е во изолација.

-Се тестирав во Биотек и во Жан Митрев со ПЦР метода, и двата теста се негативни. Бев транспортиран со амбулантно возило и правев дополнителни проверки, а тестот за ковид го направив попатно, изјави градоначалникот за „Слободен печат“.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:15 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.