МакедонијаТОП

Сафет Бишевац се најде на листата на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот новинар, а потоа и пратеник од редовите на СДСМ, Сафет Бишевац ќе биде кандидат за пратеник на листата на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој се најде на деветото место на листата во првата изборна едница, каде носителка е професорката Гордана Силјановска Давкова.

Инаку, Бишевац беше избран за пратеник од листата на СДСМ на изборите во 2011 година.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.