Свет

Русите испраќаат стравично оружје: Термобарични ракетни фрлачи одат кон Украина

Pred 6 godini ovoj bese humorist kako zevzekmanija sluga na masonite haha

Нема достапен опис

i ovoj isto e nas sluga

Нема достапен опис

„Си-Ен-Ен“ објави снимка од Русија на која се гледа многу моќниот ракетен систем ТОС-1, натоварен за камиони, кои, како што тврдат од „Си-Ен-Ен“, се упатени кон Украина.

ТОС-1 е ракетен систем што се поставува на шасијата на тенковите Т-72 и кој испалува термобарични ракети. Првпат е користен за време на војната на Советскиот сојуз во Авганистан, а неодамна беше во употреба и во Сирија.

Станува збор за ракети, коишто кога ќе експлодираат предизвикуваат огромен пожар, што „пеплосува“ големо подрачје.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.