КолумниТОП

#РЕКЕТиОТИМАЧИНА

фб статус на Љупчо Палевски

#РЕКЕТиОТИМАЧИНА За да може Зајеб да функционира, мораат Орце да го држат во притвор…Единствената реална опасност на Зајеб е Орце Камчев, нооо што се случува во јавната медиумска сцена… Неколку рекетари медиумски го мешаат кај стигнат, вулгарно, малоумно го мешаат и таму кај што треба и не треба, а пример е мешањето на Орце во протестот на 25 Мај оваа година, со тема 27 Април и осудените.. Зајеб ќути, пи.ето Муртинско, притиска врз судството да не згреши случајно, ОЈО не смее да мрднат, а Орце мора да биде во притвор до даљњег додека Зајеб се препелка во политичкава кал.. Многу луѓе го изрекетираа ОРЦЕ, нај веќе Зајеб и фамилијата секако…па одкако се направија, ајтт у притвор за глупост, 4-то обвинет бе… Единствен случај, во кој Зајеб лично се заплетка, лично изрекетира бизнисмен, па токму затоа за да може да глуми демократ и политичар, мора Орце да го нема… Зајеб е ГОТОВ, не заради оставките, ЗАЈЕБ ја изрекетира целата бизнис “елита” која ќути…трпи, Орце не трпеше и наеба, нормално, во скора иднина сите у комплет ќе добијат пак рекет, ама овој пат од Мицика и така во круг до без крај..Македонсково општество стана не видена деструкција, отимачина кој од кого стигне и може се разбира…

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.