Црна Хроника

Реџепи за нападот врз неговиот син: Се работи за нарачано дело KOCOBAPИ ПЛАТЕНИЦИ ДОШЛЕ

Реџепи за нападот врз неговиот син: Се работи за нарачано дело

Сулејман Реџепи, поранешниот претседател на Исламската верска заедница на Македонија (ИВЗ), во изјава за Лајм тврди дека пукањето кон неговиот син е нарачано дело. Според негвата изјава Зеглул Реџепи, инспектор во МВР бил на должност во моментот кога беше нападнат вчера попладне во скопската населба Ѓорче Петров.

– Автомобилот од кој било пукано бил без регистарски ознаки. Син ми го забележал возилото кое го следело. Застанал сакајќи да праша зошто го следат. Но в тој момент биле испукани три куршуми. Еден од испуканите куршуми се одбил од автомобилот и го повредил син ми во нога. За среќа се работи за мала повреда. Синот денес ја напушти болницата и се врати дома, вели Реџепи за Лајм.

Поранешниот прв човек на ИВЗ се надева дека случајот наскоро ќе биде расчистен и ќе се откријат мотивите за ваквиот напад.

– Немавме закани или нечисти сметки со никого. Не знаем која е позадината. Сторителот мора да ја искаже намерата откако ќе се уапси. Несомнено е дека станува збор за нарачано дело. Но сепак, случајот го оставивме во рацете на надлежните органи. Откако било пукано во син ми, напаѓачот автомобилот го оставил на улицата „Радушка“, а кај рампата во Сарај избегал со друг автомобил”, раскажува Реџепи.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 01:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.