Колумни

Реченица што ме натера да го напишам ова : Јас ќе гласам за Аспасиев на следните избори ама и нема оти е лигав скакулец алчно копиленце , малку младите да покрадат доста беше само СДСМ и ВМРО да крадат

Ѕуниците , виножитото и божилакот во едно се и се цело!!!
Реченицава ја кажа возрасен човек ВМРОВЕЦ како револт на се што се случува !Македонски народе знаете ли што е цело ?????? Цело семејство , цела држава , цел свет ( така  се вика разговетно ) . Дали имате вие такво нешто ? Немате цела држава , немате целло семејство затоа што го дадовте на партијата , на Европа,  еден дел и на Америка, Австралија ,Канада ! Значи само цел свет го имате , а ништо ваше лично !!!Чив интерес гледате Ваш или на партијата ??? Па борете се пртив корупција , мито , кражби , партизирање и слично ! Тоа е губење време за вас ! Па ако ви е тогаш , си заслужувате вакви глупости  од сите на власт што ве зафркнаа и дојдоа да ги спроведуваат законите – и да ги донесуваат! !! Заслужувате бидејќи не се организирате за квалитетни промени !!! Страв ви е , вака сте навикнати и ви е полесно или чекате кога ќе ви дојде времето и вие да лизнете од медот?Потплати овде , најди некој познат онде , заврши партиски работа тука, па и за некој или сите од семејството !!!И колку трае тоа ? Колку време сте сигурни ? 4-10 години , а потоа што ? Ќе чекаме да им вратиме на другите и ќе смислуваме планови да ги заебеме ? Е тоа е малограѓанштина и ве дознаа и од Запад и ве користат со лесна малограѓанска политика !??
Појаснување на текстот:
Секогаш ги пуштате на власт најрасипаните луѓе , како да сте маѓепсани !!! Потоа не се буните , како да сте малодушни !!! Пуштате секој да ве искраде и го сметате за успешен човек !!! АКО ИМА ДОБРА КОЛА , СТАН И КУЌА , ДОТЕРАН Е И ИМ СВЕТАТ ЗЛАТНИ ТОКИ ПО ЧЕВЛИ И ГЛАВА , и ПА И ВО ТОАЛЕТ сметате дека е успешен а не КИЧ и НЕЧОВЕК !!!Не ви текнува дека ве краде и ужива во тоа ??? Запад пак преку некој  Сорос чекате да ве организира, да направите нешто ама сега како што треба ???  Да не ги пуштате семејсвото да ви го уништат квазиполитичари , квазибизнисмени , квазидиректори, фраеромагариња,кривогоценциња !!! Вие стварно мислите дека сте глупи , а тие паметни !!
Неморате крв да пролевате , може само на гласање никој да не излезе !!!! Така само за да ги тестираме , како и кој ќе успее резултатите да ги лажира кога нема  на кого гласовите да ги брои!!! Претходно видовте по колку пари на избори влечеле фирмите и директорчињата па уште и пари од буџет добиваат !!! Ај да видиме што ќе прават кога никој на гласање од граѓаните нема да оди !! Еднаш Граѓанска непослушност нека осетат !!!!Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:30 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.