Црна Хроника

Рација низ скопските локали, приведени седум лица повторно бела прашкаста материја во МОШ и ИНТЕРМЕЦО

мвр знае дека дилаат и викендов пак ќе дојдат и ќе тресат све по ред па кој мисли нека оди

А пред некој ден ги опоменавме дека треба да престанат со лошата практика дека МВР ќе им дојде пак ама не бе и Мики макомаркет и брат му на Сале пичка им зинал гзот за париии

До кога МВР ќе ги толерира наркоманските дувла и местата на проституција МОШ и Интермецо?

Рација низ скопските локали, приведени седум лица

Полицијата синоќа изврши контроли во повеќе угостителски објекти и прегледи на повеќе лица, при што кај седум лица од Скопје, Косово и Норвешка биле пронајдени марихуана и бела прашкаста материја, и тие биле лишени од слобода.

Ноќта 16-ти кон 17-ти јуни, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје извршиле контроли во повеќе угостителски објекти и прегледи на повеќе лица. Притоа, кај седум лица од Скопје, Косово и Норвешка биле пронајдени марихуана и бела прашкаста материја, и тие биле лишени од слобода, соопшти МВР.

Кај А.Д.(23), А.Д.(31) и Т.И.(28), сите од Скопје, била пронајдена бела прашкаста материја, додека кај С.Ј.(20) од Скопје, В.З.(35) од Косово, Г.М.(37) од Скопје и А.К.К.(45) од Кралството Норвешка била пронајдена марихуана.

Лицата биле приведени и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.