Македонија

Распоред на советници во Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ ќе има 17, а СДСМ 12 советници

Бројот на советници се уште се пресметува, а обработката досега е завршена само за Град Скопје, соопшти ДИК вечерва.

Распоредот на силите во Советот на Град Скопје ќе биде:

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата  – 17 советници

СДСМ и коалицијата – 12 советници

ДУИ – 6 советници

Левица – 4 советници

ДОМ/ЛДП –  2 советници

Алијанса за Албанците и Алтернатива – 2 советници

Зелен хуман град – 2 советнициМакедонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:45 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.