Македонија

Рашковски влијаел на четвртообвинетиот: Слушај, изразувај се стручно, овие се глупи, ништо нема да те разберат

И ПОШТО ЗАЕВ Е ГЛУП ОД НЕРВОЗА ГО ЗАТВОРИ ДРУГАР СИ РАШКО

Рашковски влијаел на четвртообвинетиот: Слушај, изразувај се стручно, овие се глупи, ништо нема да те разберат

Поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски, од куќен, денеска оди во ефективен притвор во Шутка откако кривичниот совет во Основниот кривичен суд ја прифати жалбата на Обвинителството за организиран криминал и корупција во истрагата за набавка на софтвер за сообраќајни прекршоци, кој никој не го користи.

Никогаш не сме аргументирале толку педантно и толку обемно дека првоосомничениот е имотен, може да бега и спокојно да живее во бегство и оти може да влијае врз сведоците во постапката што се води против него. Истото се однесува и за второосомничениот, изјавила Вилма Рускоска за СДК.мк.

Од судско-обвинителски извори, порталот дознава дека четвртоосомничениот во истрагата не успеал да го форматира телефонот пред да му биде одземен и во една од пораките, првоосомничениот Рашковски му вели: „Слушај, изразувај се стручно, овие се глупи, ништо нема да те разберат“.

 Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 08:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.