ТОПЦрна Хроника

Рашковски ќе оди во притвор во Шутка – прифатена е жалбата на обвинителството!

Судот ја прифатил жалбата која ја поднесе Основното јавно обвинителство за одлуката Драги Рашковски да биде во домашен притвор.

ЕКСКЛУЗИВНО: Рашковски ќе оди во притвор во Шутка – прифатена е жалбата на обвинителството!

– Наместо дома, тој ќе биде префрлен во истражниот затвор во Шутка, дознава Радио Лидер.

Како што дознаваме, желбата е прифатена попладнево и се очекува поранешниот генерален секретар на владата и близок соработник на Заев да биде пренесен во Шутка уште денес.Рашковски се терети за случај во кој злоупотребил државни пари и набавил софтвер чиј автор е и самиот. Софтверот не бил потребен на МВР.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 09:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.