ЖивотЗабава

Раперот Таско неочекуван ја промени професијата и реши да премине во угостителство ќе мучка коктели

Раперот Христијан Тасковски попознат како Таско, моментално е еден од најпознатите македонски изведувачи, но и посироко, со својте хитови, ги има милион прегледи на Јјтуб, а и ги полни клубовите.

Тој е млад и доста амбициозен, но истотака сака да експериментира и испробува нови професии, воглавно сите го знаат како пејач, но и како актер, а сега и како угостител.

Екипата на ,,Бекстејџ,, бесе во ресторанот каде сто тој работи и можесе да се увери во неговите угостителски способности односно како келнер.

-Музиката е мој начин на живот тоа ми е првенствено, но се пробав и во актерството, а сега и во угостителството, вели Таско за ,,Бекстејџ,,

– Не е дека нема пари во музиката, туку ова е повекегодисна желба на мојот татко, кој покрај тоа сто се бави со ентериер е да има ресторан.

– Па така јас и брат ми сме тука да го поткрепиме колку можеме и ете на еден начин да основаме еден семеен бизнис, овде планирам да биде изведувана забавна музика и пред се достапна за сите каде лугето ке уживаат во пријатниот амбиент.

Мислење за неговата нова професија дадоа и дел од присутните во ресторанот, и мислење на кое поле најмногу го бива Таско.

– Го поддржувам Таско на секое поле, но сметам дека како рапер е најдобар дефинитивно, додека пак други велат дека го бива и во актерството и во угостителството но му препорачаа да се задрже на рапот.

Сепак доказ дека најдобро се снаога на музичката сцена се милонските прегледи, неговата популарност, бараност и привлечност каде и да се појави тој.

Несомнено е дека тој е водечки лик на нова генерација на изведувачи, кој пленат со својот настап, а секако покрај тоа и пронајдувањето нови професии е за почит.Македонија

Заболени
156,017
Мртви
5,489
Излечени
150,263
Активни
265
Last updated: 24/07/2021 - 08:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.