Живот

Ракот и казната се минато: Семејната идила на Кили во Еквадор

Македонскиот актер се издигна како феникс

Кирил Поп Христов во 2013 година беше осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана.

Тогаш, во својата одбрана, легендарниот Кили порача дека е свесен оти прави кривично дело, со образложение дека произведува марихуана за лекување на карциномот кој му бил дијагностициран.

Девет години подоцна тој живее на другата страна од светот, со полни гради и никогаш посреќен, барем по она што го гледаме на социјалните мрежи.

Деновите му се исполнети со внукот, ужива во времето поминато во кујна, а очигледно се’ уште има страст и кон неговата втора љубов-музиката.

Фото: Социјални мрежиПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.