Црна Хроника

Рафали се слушаат во Бутел, амбулантни возила се упатуваат на местото, празнично де…се слави

Рафали од калашников го вознемирија вечерва жителите на скопската населба Бутел.

Според првичните неофицијални информации, две рамки од калашников рафално биле испукани во близина кај социјалните згради.

Засега нема информации за што точно станува збор, но можат да се слушнат сирените на амбулантни возила. Три амбулантни возила веќе се упатени кон местото, што на социјалните мрежи ги подгрева шпекулациите дека можеби има и повредени лица.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 22:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.