КолумниТОП

РАДА СЕ СПРЕМА ДА ЛАПНЕ 12 ХЕКТАРИ БОРОВА ШУМА ВО ГАЛИЧИЦА, ОНОЈ ПОТРЧКОТО КОВАЧЕВСКИ И СРЕДУВА

Радмила Шеќеринска да ти била главен кадровик на цело ниво на СДС ,без неа не поминува ниту кандидат за у тоалет,а не пак бомбона бизнис.

Нема биззнис каде Рада нема прсти,ќе ја бутне ако треба цела влада, таа мора да постави свој човек,така мора да се опасујли од секаде ,сега маркира 12 хектари борова шума у Отешево кој треба да се острануе од некој проект од ЕУ каде национален парк Галичица треба да ги сече како неавтохтона шума.Рада виде и тука бизнис па така на големи маки е да постави свој човек кој има пилана која ради на црно у Ресен и ќе го бута за директор у Галичица.

Рада и оној преварант од пратеничка Бети Рабаџиеска се у дил, се ради за 1.200.000 евра кој сакаат у џеб да ги стави.Овој дил го правеле за време на парламентарни избори сас кординатора Васко Ковачески,а они од Охрид ко ги ебе

анонимно….Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 20:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.