Забава

Работите излегоа од контрола и јас сум во Будимпешта: пукна „Твитер“ по вчерашните избори

Вчера, заврши првиот круг од локалните избори во Македонија, а на „Твитер“ не останаа должни. Хуморот на највисоко ниво и овој пат за сметка на партиите. Редакцијата на „Репортер“ ги избра некои од најинтересните твитови.

 

 Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 23:15 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.