Колумни

РАБОТА ЗА НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО КРИВА ПАЛАНКА

Ново изградениот плоштад и парк во Крива Паланка.
Почитувани паланчани верувам дека ќе се соложите со моите препораки од безбедносен карактер и тоа:
-Неизбежна изведба на безбедносна ограда на кејскиот ѕид на делот од парковскиот амфитеатар до бараките, додека не се случило немил настан
-Изведба на ракохват кај двата скалишни простори од амфитеатарот, кој кај едниот ке служи и како ограда.Ракохватите се посебно потребни за возрасните посетители на паркот и инвалидизирани лица.
Можно е да е слика од надвор
Можно е да е слика од надвор
Можно е да е слика од надвор
Можно е да е слика од надвор
Можно е да е слика од надвор, дрво и ѕид од тули


Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:15 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.