Црна Хроника

Пykaње во Битола, yaпceни две лица

Две лица се уапсени во инцидентот кој се случи вчера во Битола.

Како што соопшти МВР, во 18.50 часот од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода С.Ј.(45) и С.П.(45), двајцата од Битола, постапувајќи по пријава дека околу 18.30 часот на ул.„Охридска“ во Битола испукале проектил во воздух.

Од С.П. биле одземени метална шипка и нож, а од С.Ј. бил одземен пиштол „магнум 44“.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:03 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.