Македонија

Пуцко завршува на црната листа на САД поранешен силувач сега политичар, бизнисмен и криминалец на ДУИ

Двајца видни членови на ДУИ ,едниот пратеник во собранието на Република Северна Макдонија,познат во бизнисот со нафта и нафтени деривати,како и еден советник во Совет на Општина Охрид ,попознат во гардежниот бизнис во Охрид ,ќе се најдат на новата  црна листа на САД,дознава редакцијата Охридскај од свои извори.

Покрај овие две лица на црната лсита ќесе најдат и неколку судии од Битолското апелационо подрачје,кој долги години наназад биле продолжена рака на пратеникот и советникот од ДУИ во правосудниот систем,како и еден сега поранешен обвинител Јавен Обвинител од ЈО Охрид,кој по одлуката на за негово разрешување,користеше боледување и сам ја напуштил обвинетелската позиција.Официјалниот список на лица кој ќе се најдат на Црна листа на САД ,според сознанијата на Охридскај ќе биде објавен на средината на идната недела.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.