Црна Хроника

ПУКАЊЕ со огнено оружје ВО ЧАИР

Полиција во скопски Чаир. Улицата кај Јаја Паша е блокирана, објави Курир.

Од порталот велад дека побарале одговор од Министерството за внатрешни работи за тоа што се случува во овој дел на Скопје.

– Од таму информираат дека во 14:55 пријавено е пукање од огнено оружје на ул.“Цветан Димов“ пред продавница за автоделови. Како што дознаваме, до сега нема пријавено повредени лица.На местото на настанот се пронајдени чаури од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР, стои во објавата на КурирМакедонија

Заболени
66,330
Мртви
1,877
Излечени
42,241
Активни
22,212
Last updated: 05/12/2020 - 03:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.