Црна Хроника

Протекоа снимки од безбедносните камери, ова се првите моменти од трагедијата во Тетово

Протекоа снимки од безбедносните камери, ова се првите моменти од трагедијата во Тетово

На социјалната мрежа „Тик-ток“ протече видео од првите моменти од несреќата во Тетово во која 14 лица го загубија својот живот, пренесува „Инфомакс“. Видеото е снимено од безбедносните камери на тетовската болница, а на него се гледа со каква стравична брзина се шири пожарот и за само 3 минути целата болница е опколена со прстен од оган.

Од видеото може да се забележи и каква паника се шири помеѓу болничкиот персонал кој со инвалидски колички ги извлекува пациенти.

Погледнете го видеото тука. Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 08:45 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.