Црна Хроника

Пронајдено мртво тело на полицајка со траги на насилство во Охрид,полицијата и обвинителството го истражуваат настанот!

Денес во попладневните часови во стан на улица Сирма Војвода во Охрид пронајдено е мртво тело на вработена испекторка  СВР Охрид Марија Милошевска.Како што дознава редакцијата Охридскај сега веќе починатата Милошевска неколку дена не излегувала од својот дом и не одговарала на телефонски повици по што следувало пријава во ПС од ОН Охрид.Како што дознаваме на телото на сега починатата испекторка имало траги на насилство,на лице место е присутен Јавен Обвинител од ОЈО Охрид ,припадници на Криминалистичка Полиција,но се уште до овој момент не се знае дали станува збор за природна смрт, насилство со смртни последици или самоубиство.

Повеќе информации очекуваме од СВР Охрид.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.