Македонија

Променливо облачно со локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, најавуваат од УХМР.

Ќе дува умерен, наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец

Утринските температури ќе бидат во интервал од минус еден до пет степени, додека дневните ќе се движат од шест до 14 степени.

Во Скопје променливо облачно со умерен северозападен ветер.

Утре се очекува студено време – претпладне променливо облачно, во текот на денот со подолги сончеви периоди.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.