Црна Хроника

Професорка од Правен приведена на скопскиот аеродром

karolina ristova li e asterud em

Рано утринава се случувала вистинска драма на скопскиот меѓународен аеродром.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во 02:30 часот полициски службеници ја лишиле од слобода К.Р.А.(50) од Скопје, затоа што го нарушила јавниот ред и мир со викање.

Според полицијата, таа непристојно и дрско се однесувала и ги навредувала полициските службеници кои извршувале службени дејствија.

Неофицијално, станува збор за професорка на скопскиот правен факултет, која всушност направила инцидент кога и била побарана потврда за вакцинација.

Нејзе и бил изготвен записник за констатиран прекршок по член 4 и член 12 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:55 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.